Srebrna Kopa

0
2886

Srebrna Kopa jest szczytem granicznym wznoszącym się na wysokość 785 m n.p.m. Jest to zatem drugi pod względem wysokości szczyt Gór Opawskich, po słynnej Biskupiej Kopie liczącej 890 m n.p.m. Szczyt znajduje się w Sudetach Wschodnich. Nazwa Srebrnej Kopy wywodzi się stąd, iż dawniej na jej zboczach poszukiwano właśnie srebra. Miało to miejsce dokładnie na jej południowych stokach, w miejscu o nazwie Střibrny zleb.

Na szczycie Srebrnej Kopy mieszczą się ruiny platformy widokowej z kamienia. Ze względu na to, że górę porasta las świerkowy, widoki z niej nie są tak okazałe jak dawniej. Przez szczyt biegną znakowany na czerwono Główny Szlak Sudecki oraz znakowany na żółto szlak z Jarnołtówka do Pokrzywnej.

W środkowej części doliny Bystrego Potoku, pomiędzy wspomnianą Biskupią Kopą, Bukową Górą, omawianą Srebrną Kopą oraz Zamkową Górą utworzony został rezerwat przyrody o nazwie Cicha Dolina. W zachodniej części wiedzie ścieżka dydaktyczna. Można znaleźć tu zarówno stanowiska licznych chronionych roślin, a także stanowiska salamandry plamistej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ