Pokrzywna

0
3702

Pokrzywna to niewielka wieś w województwie opolskim, leżąca u podnóża Gór Opawskich, w dolinie Złotego Potoku, na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Góry Opawskie. Na przepływającym przez miejscowość Złotym Potoku, utworzono kąpielisko, a sama Pokrzywna jest obecnie słynnym ośrodkiem wypoczynkowym, znanym w całym województwie.

Dla miłośników przyrody, ciszy i spokoju…

Miejscowość położona jest w malowniczym otoczeniu kompleksu leśnego, w okolicy licznych szlaków pieszych i tras rowerowych. Najpopularniejszy ze szlaków prowadzi na Biskupią Kopę, wzniesienie, które osiąga wysokość 890 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Gór Opawskich. Tereny miejscowości, jak również całego Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, są niezwykle bogate i interesujące pod względem zarówno krajobrazowym jak i przyrodniczo-kulturalnym.

Atrakcje dla aktywnych

Pokrzywna chętnie odwiedzana jest tłumnie przez turystów, bowiem oferuje wiele atrakcji. Region ten cechuje łagodny, czysty klimat i ekologiczne tereny, które sprzyjają aktywnemu odpoczynkowi na łonie natury. Na terytorium zarówno Polski jak i Czech rośnie las Rosenau, o który przed wieloma laty trwał prawdziwy sąsiedzki spór. Konflikt osiągnął tak wysoki poziom, że mieszkańcy okolicznych czeskich miejscowości uwięzili Polaka, który ścinał na tym terenie drzewo. Sporną kwestę lasu uregulowano dopiero w 1845, kiedy to las podzielono na dwie równe części. Dokładnie przez jego środek przebiegała granica obu państw. Obecnie po wyznaczonej granicy pozostały tylko słupy graniczne z datami ich ustawienia, przypominające o podziale sprzed lat.

Wokół wspomnianego kąpieliska urządzony zostały wyjątkowy Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”. Jest to doskonałe miejsce wypoczynku dla całych rodzin, w którym można odkryć legendę upadłego miasta Rosenau… Na przybywających do Parku czeka niezliczona moc atrakcji, które łączą w sobie przyjemne z pożytecznym. W czasie świetnej zabawy można odkrywać historię tutejszych ziem. Znajdują się tu między innymi Park Żywiołów, gdzie odkryć można prawa fizyki rządzące światem, interaktywny Ogród Wodny (będący pierwszą tego rodzaju instalacją w Polsce!), Jaskinia dzikich zwierząt, Kopalnia złota – Rosenau, Straszna sztolnia, basen, lodowisko (czynne również latem!), park linowy i wiele innych.

Dla miłośników wędkarstwa

Dla tych, którzy wolą mniej aktywną formę spędzania wolnego czasu, ciekawą formą rozrywki udostępnioną na terenie Pokrzywnej są łowiska z pstrągami, jesiotrami i karpiami. Dzięki dużej liczbie ryb hodowlanych do łowienia nie są potrzebne szczególne umiejętności wędkarskie. Złowioną rybę można zabrać do domu, albo zlecić jej przyrządzenie w pobliskiej smażalni i cieszyć się jej świeżym smakiem.

Dodatkowym atutem Pokrzywnej jest bliskie sąsiedztwo z Czechami, dzięki któremu komunikacja ze słynnymi miastami sąsiadów jest wyjątkowo łatwa. Wszystkie te walory miejscowości sprawiają, że o każdej porze roku jest ona dobrym miejscem na wypoczynek.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ